Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Agapant TWISTER Agapanthus /C5

Dostępność:
Nowy, dwubarwny...
Agapant TWISTER
 Agapanthus

Te pochodzące z południowej Afryki, silnie rosnące byliny popularne są przede wszystkim ze względu na swe interesujące ulistnienie i dekoracyjne kwiaty pojawiające się obficie latem.
U odmiany 'Twister' kwiaty są dwubarwne - atramentowo białe, duże, zebrane w gęste baldachogrona osadzone na długich pędach kwiatostanowych, a dodatkową ozdobą są łukowato przewisające, soczyście zielone liście.
Dorasta do 60 cm wysokości i 50 cm szerokości; łodygi sztywne, nie wymagające podpierania.Agapanty nadają się doskonale do sadzenia na tle innych roślin lub przy ścianach, ogrodzeniach i ścieżkach.


 
Dobrze komponują się z białymi kwiatami i z trawami ozdobnymi.


 
Rady ogrodnika:
Agapanty w naturze znoszą dobrze zaniedbanie, rosnąc na suchych stokach i w pobliżu wybrzeża.
Preferują pełne nasłonecznienie, ale znoszą też częściowe zacienienie.
Rosną w każdej ziemi, pod warunkiem, że są obficie nawadniane wiosną i latem.
Szybko się adaptują tworząc szerokie kępy; są doskonałymi roślinami do uprawy w pojemnikach.

W naszych warunkach klimatycznych agapant nie zimuje w gruncie, dlatego polecamy uprawiać go w donicach i wiosną wystawiać do ogrodu czy na balkon.
Przed nadejściem mrozów należy przenieść donice do chłodnego, jasnego pomieszczenia o temperaturze 1-8°C. Podlewanie wtedy należy ograniczyć do minimum, tak, aby ziemia w pojemniku całkowicie nie wyschła.

Roślina ta nie znosi częstego przesadzania, lubi ciasne donice, przesadzamy ją dopiero wtedy, gdy bryła korzeniowa przestaje się mieścić w donicy.


W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 5-litrowych pojemnikach.

Poniżej przykładowe sadzonki w maju.