Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Kalina Burkwooda MOHAWK na PNIU Viburnum ×burkwoodii C3/Pa50(70)cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 50,00 zł / szt. 54,00 zł / szt.

Pachnie goździkami...

Kalina burkwooda MOHAWK w formie małego drzewka
Viburnum x burkwoodii

Interesująca odmiana o ciemnozielonych, częściowo zimozielonych, błyszczących liściach, przebarwiających się na jesieni na pomarańczowo oraz pachnących, czerwono nabiegłych, białych kwiatach, ukazujących się z czerwonych pąków.
 
 
Wartościowy, rzadko spotykany, powoli rosnący krzew dorastający do 2 m wysokości i 1,5 m szerokości.
Liście ma bardzo dekoracyjne, ciemnozielone, błyszczące z wierzchu, a od spodu pokryte kutnerem. Jesienią przebarwiają się na odcienie żółci, pomarańczu i czerwieni. W cieplejszym klimacie krzew jest zimozielony, ale podczas ostrych zim - traci liście.
 
 
Kwiaty w kulistych kwiatostanach do 8 cm średnicy, białe, silnie i przyjemnie pachnące, pojawiają się w kwietniu i maju i długo utrzymują się na krzewie. Zakwita bardzo obficie już młody krzew, gałązki wręcz zwisają pod ciężarem kwiatów. Kwiaty chętnie odwiedzane są przez pszczoły i motyle.
Miejsce blisko domu lub ścieżek pozwoli cieszyć się ich zapachem.
Owoce są atrakcyjne zimą dla ptaków.
 
 
Ciekawie komponuje się z wiśniami japońskimi, zimozielonymi trzmielinami, ostrokrzewami, a także z wawrzynkami i bergeniami. Dobrze kontrastuje z roślinami cebulowymi, np. czerwonymi tulipanami. Eleganckie kompozycje powstają z niezapominajkami.
Polecana do małych ogrodów.
 
 
Rady ogrodnika:
Stanowisko słoneczne, osłonięte.
Wymaga żyznej, przepuszczalnej gleby, najchętniej średnio kwaśnej.
Na zimę młode rośliny okrywać.


W naszej ofercie kaliny w formie małych drzewek szczepione na wysokości ok. 50 cm (+korona) ukorzenione w 3-litrowych pojemnikach.