Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Kalmia szerokolistna DEEP SECRET Kalmia latifolia C4/20-40cm

Dostępność:
Doskonała na wrzosowiska...
Kalmia szerokolistna DEEP SECRET
Kalmia latifolia
  
 To najbardziej wytrzymały krzewy spośród wiecznie zielonych liściastych roślin.
Mimo, że jej pierzaste, wiecznie zielone liście są bardzo atrakcyjne, to jednak uprawiana jest głównie ze względu na niezwykle urodziwe kwiaty, które pojawiają się od późnej wiosny do wczesnego lata.
 
Kalmia to zimozielony krzew o cienkich pędach, częściowo wzniesionych, częściowo pokładających się. Po 10 latach dorasta do około 80 cm wysokości i 90 cm średnicy. Liście podobne do liści wawrzynu, lancetowate, skórzaste, ciemnozielone, z wierzchu błyszczące.
Kwiaty w pąkach są jasnoróżowe, po otwarciu jasnoróżowe lub prawie białe, z charakterystycznym tylko dla tej odmiany i bardzo wyraźnym, kasztanowoczerwonym, gwiazdkowatym rysunkiem w środku, szeroko otwarte, o średnicy pojedynczego kwiatu 2,4-2,7 cm, zebrane są po 30-50 sztuk w efektowne, wierzchołkowe lub boczne, baldachogroniaste kwiatostany. Pąki kwiatowe wykształcają się w roku poprzedzającym kwitnienie.
 Kwitną bardzo obficie.
 Kalmie są doskonałym, zimozielonym, uzupełnieniem dla różaneczników i azalii. To bardzo interesujące rośliny, polecane do ogrodów przydomowych i na wrzosowiska.
 

Rady ogrodnika:
Kalmie dobrze rosną w chłodnym, wilgotnym klimacie.
Wymagają stanowisk słonecznych lub półcienistych, osłoniętych przed silnym wiatrem. Najlepiej, gdy podłoże jest przewiewne, z większym udziałem bezwapiennego piasku, kwaśne (pH<5,5).
W celu dobrego rozkrzewienia wymagają cięcia, najlepiej bezpośrednio po kwitnieniu.
Kalmie potrzebują niższego poziomu nawożenia niż różaneczniki i stałej umiarkowanej wilgotności. Podłoże powinno zawsze wyraźnie przeschnąć przed ponownym podlaniem.
Mrozoodporność całkowita.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 4-litrowych pojemnikach, mają wysokość ok. 20-40 cm.